Fizyoterapist
İ h s a n A L A C A

Profesyonel Fizyoterapi Kliniğine Hoşgeldiniz

  • Caddebostan, Hasan Ali Yücel Sk. 26/A, 34726 Kadıköy / İstanbul
  • Çalışma Saatlerimiz 09:00 & 18:00

Nefes Terapi ve Kronik Ağrı Yönetimi

 

 

 

 

TEDAVİLERİMİZ

Nefes Terapi ve Kronik Ağrı Yönetimi

Doğru nefes alma teknikleri öğretilerek kişilerin hayat karşısındaki streslerini yenmeleri, kronik ağrılarını azaltmaları ve akciğer kapasitelerini arttırmaları için solunum egzersiz programları planlanır ve uygulanır.

Nefes Terapisi ve Nefes Terapisinin Kronik Ağrı Üzerine Etkisi Hakkında Ne Biliyorsunuz?

Akciğerlerimize aldığımız hava yeterli miktarda ve kalitede olmazsa; vücut alabildiği oksijenle gün boyu kendini idare etmeye çalışır. Bu durum, gün sonunda aldığımız hava için gereğinden fazla enerji harcamamıza, bu da laktik asit birikmiş yorgun kaslara, dikkati azalmış bir beyine ve dolaşım problemine bağlı şişliklere yol açabilir. Bireyler, nefes problemlerinden şikâyet etmez ama çoğunlukla nefes problemlerinin yol açtığı ikincil problemlerle karşılaşırlar. Bu yüzden doğru nefes alma ve yapılacak egzersizler, sağlıklı ev, iş ve sosyal yaşamı için önemlidir.


Ağrı deneyimi her zaman altta yatan bir doku hasarının varlığını da göstermez. Ağrı duyusu merkezi sinir sistemi aktivitesinin yanı sıra eş zamanlı olarak duyguların, düşüncelerin ve hatta inançların iç içe geçmesiyle şekillenen bir deneyimdir


Kronik ağrı, üç aydan uzun bir süredir var olan, iyileşme sürecinden bağımsız, beraberinde duygusal, bilişsel ve motivasyonel bozuklukların da eşlik ettiği kişinin yaşam kalitesini bozan bir durumdur. Avustralya’da 17 543 kişide yapılan bir çalışmada haftanın bir çok günü 3 aydan uzun süren ağrı yaşama oranı % 19 olarak bulunmuştur. Danimarka’da 20.000 kişide yapılan çalışmada aynı sonucu vermiştir. Amerika’da kronik ağrı yaşayanların oranı % 50 ye yaklaşmaktadır.


Doğru nefes alma teknikleri öğretilerek kişilerin hayat karşısındaki streslerini yenmeleri, ağrılarını azaltmaları ve akciğer kapasitelerini arttırmaları için tecrübeli solunum fizyoterapistleri tarafından nefes almak için gerekli egzersiz programı düzenlenmeli ve uygulanmalıdır.

Bize Ulaşın

0532 493 83 14

Herhangi Bir Hastalığınız Varsa Bize Ulaşabilirsiniz