Fizyoterapist
İ h s a n A L A C A

Profesyonel Fizyoterapi Kliniğine Hoşgeldiniz

  • Caddebostan, Hasan Ali Yücel Sk. 26/A, 34726 Kadıköy / İstanbul
  • Çalışma Saatlerimiz 09:00 & 18:00

Kayropraksi ve Manuel Terapi

 

 

 

 

TEDAVİLERİMİZ

Kayropraksi ve Manuel Terapi

Elle yapılan tedavilere manuel terapi denir. Kayropraksi, manipülasyon ve mobilizasyon gibi manuel terapilerle omurganın düzeni sağlanarak kişilerin ağrı yaşaması engellenir

Kayropraksi (Manipülasyon, Kıtlatma) Ağrıları Geçirir mi?

Temel itibariyle Yunanca bir kelime olarak "kayropraksi" Türkçe'ye çevrildiğinde el ile yapılan uygulama anlamına gelir. Amerika Birleşik Devletleri'ndeki bir araştırmaya göre kayropraksi uzmanları omurga rahatsızlıklarının yüzde 90'ını tedavi edebilmektedir.


Kayropraktik tedavi; kas-iskelet problemleri başta olmak üzere, vücudun çeşitli bölgelerinde ortaya çıkan ağrı şikayetinin giderilmesi yönünde çeşitli tedavi uygulamalarının yapılmasıdır. Kayropraktik yaklaşımda sıklıkla manuel terapi adı verilen el ile yapılan fiziksel tedavi uygulamalarından yararlanılır.


Kayropraktik tedavide amaçlanan, vücuttaki dokuların uygun pozisyonlara getirilmesi sağlanarak, vücudun, herhangi bir ilaç veya cerrahi tedavi olmadan, kendi kendisini iyileştirmesine imkan vermektedir.


Bu doğrultuda özellikle sırt ve bel ağrıları, eklem iltihaplanmalarına bağlı rahatsızlıklar, boyun ve omuz bölgesindeki hassasiyetler gibi şikayetlerin giderilmesi hedeflenir. Mutlaka ehil ellerle yapılmalıdır!!!

Bize Ulaşın

0532 493 83 14

Herhangi Bir Hastalığınız Varsa Bize Ulaşabilirsiniz