Fizyoterapist
İ h s a n A L A C A

Profesyonel Fizyoterapi Kliniğine Hoşgeldiniz

  • Caddebostan, Hasan Ali Yücel Sk. 26/A, 34726 Kadıköy / İstanbul
  • Çalışma Saatlerimiz 09:00 & 18:00

İhsan ALACA HakkındaAkademik Yayınları:


*Alaca, N., Alaca, İ., & Yüksel, M. (2020). Does physiotherapy applied in conjunction with compression brace treatment in patients with pectus carinatum have efficacy? A preliminary randomized‑controlled study. PEDIATRIC SURGERY INTERNATIONAL.
https://link.springer.com/article/10.1007/s00383-020-04675-3


Alaca, N., Alaca, İ., & Yüksel, M. (2020). Physiotherapy in addition to vacuum bell therapy in patients with pectus excavatum. INTERACTİVE CARDİOVASCULAR AND THORACİC SURGERY.


Alaca, N., Alaca, İ., (2020). Pektus ekscavatumu olan hastalarda görülen klinik semptomlar ve postür bozukluklari, ULUSLARARASİ HARRAN SAĞLİK BİLİMLERİ KONGRESİ, Şanlıurfa, Türkiye, 5 - 07 Haziran 2020.Youtube Bilgilendirme Videoları


Video 1 PEKTUS’UN AİLE YAŞAMINDAKİ SERUVENİ


Video 2 Akciğer Sağlığı için Solunum Egzersizleri


Video 3 Akciğer Sağlığı için Solunum ve Gevşeme Egzersizleri


Video 4 Ekskavatum (Kunduracı Göğsü) Hastasında Vacuum Bell Uygulaması


Video 5 Ertan Balaban - Koronayı Nasıl Yendim? / COVİD-19 SÜRECİM!

İhsan ALACA

Fizyoterapist
Acıbadem Mehmet Ali Aydınlar Üniversitesi
(Öğretim Görevlisi)

İstanbul Üniversitesi Fizyoterapi ve Rehabilitasyon Bölümünden 1999 yılında mezun oldu. Mezun olduktan sonra Amerikan Hastanesi solunum terapisi bölümünde Doç. Dr. Allan Bigs ve Arzu Arı’nın yanında eğitim alarak Şef Solunum Terapisti olarak 2 yıl çalıştı.

Daha sonra Diyarbakır Askeri Hastanesinde Ortopedik Fizyoterapi alanında 2 yıl çalıştı.

Askerden döndükten sonra Memorial Hastanesinde Kardiyovasküler ve Gögüs Cerrahisinde Şef Solunum Terapisti olarak çalıştıktan sonra 2005- 2017 yılları arasında İstanbul Büyükşehir Belediyesi, Eczacıbaşı ve Acıbadem Evde Sağlık Hizmetlerinde çalıştı.

2013 yılında kayropraksi eğitimini İngiltere’deki Ackermann Institute’den aldı. Kayropraktör olarak omurga hastalıkları ile ilgilenmektedir. Ek olarak Sağlık Kurumları İşletmeciliği ön lisans program mezunudur.

2017 yılından beri özel olarak göğüs duvarı deformiteleri [Pektus Ekscavatum (kunduracı göğsü), pektus karinatum (güvercin göğüs)], solunum hastalıkları (KOAH, astım vb gibi), kifoz (kamburluk), skolyoz, postür bozuklukları ve geriatrik rehabilitasyon alanlarında çalışmaktadır.

Acıbadem Mehmet Ali Aydınlar Üniversitesi, Fizyoterapi ve Rehabilitasyon Bölümünde Manipülasyon, Kardiyolojik ve Pulmoner (Akciğer) Hastalıklarda Rehabilitasyon konularında ders vermekte ve öğretim görevlisi olarak çalışmaktadır.Fizyoterapi
98%
Ameliyatsız Pektus Tedavisi
96%
Karyopraksi
93%
Solunum (Nefes) Terapisi
99%

Eğitimler & Sertifikalar

Verdiğimiz Eğitimler Sertifikalar & Aldığımız Sertifiklar, Başarı Belgeleri

Danışmanlık Ücreti Yok

Her Türlü Soru Düşünce ve Önerilerinizi Bizlere iletebilirsiniz

Sağlıklı Yaşam Programları

Sağlıklı Yaşam Programlarına sizde katılabilir detaylı bilgiler için bizlere ulaşabilirsiniz

Herhangi Bir Hastalığınız Varsa Bize Ulaşabilirsiniz